Jímky

Použití:

Jímka (žumpa), slouží ke skladování užitkové a odpadní vody v lokalitách bez možnosti napojení na VKS (veřejná kanalizační síť), případně zde není povolené instalovat septik. V jímce dochází ke skladování veškerých nečistot, kalů, usazenin apod. a dále odpadní vody. Odčerpání obsahu probíhá mechanicky, odvozem fekálním vozem. Součástí jímky je nátok (DN 100-150 dle volby zákazníka), dále revizní komín o průměru 60cm ve standartní výšce 20cm (zdarma max.do 30cm) a plastový krycí poklop.

Kompletní námi nabízený sortiment je vyroben z primárního polypropylenu – označovaného jako prvoplast bez příměsi recyklátu, který obsahuje konstrukční polypropylen (šedá barva materiálu) a technický polypropylen (oranžová, případně černá barva materiálu). Pouze u výrobků z primárního polypropylenu zákazník obdrží certifikát materiálu, který garantuje prvotřídní kvalitu a požadované fyzikálně mechanické vlastnosti materiálu, tzn. i dlouhou životnost plastových jímek vyrobených z tohoto typu plastu. Více o materiálu zde. Naše kvalitní jímky z polypropylenu nabízíme v rozmezí 2-20m3, je však možné dodání i jímku o jiném, Vámi požadovaném objemu.

Potřebný objem plastové jímky je u novostaveb určen projektovou dokumentací, anebo lze vypočíst jednoduchým vzorcem dle ČSN.

Součástí jímky je nátok uznaný normou DN 100-150, revizní komín ∅ 60 cm o výšce 20 cm a plastový krycí poklop.

Ke každému zakoupenému výrobku obdržíte veškeré dokumenty pro kolaudaci, tzn. protokol o 100 % nepropustnosti a vodotěsnosti, prohlášení o shodě, záruční list a montážní návod.

 

Zvolte typ a provedení jímky

Samonosná

Samonosná kruhová

Samonosná hranatá

K obetonování

K obetonování kruhová

K obetonování hranatá

Dvouplášťové

Dvouplášťová kruhová